E-HITELES TULAJDONI LAP MÁSOLAT
Az E-hiteles okirat (tulajdoni lap másolat és térképmásolat) olyan on-line okirat, melyen szerepel a Szolgáltató hitelesítő záradéka (tanúsítvány) és a Szolgáltató fokozott biztonságú aláírásával hitelesíti és elhelyezi rajta időbélyegzőjét. Az E-hiteles okirat tájékoztató jellegű, bizonyító erejű, de nem minősül közokiratnak. A Szolgáltató tanúsítványával, és intézményi elektronikus aláírásával azt igazolja, hogy az E-hiteles okirat az ingatlan-nyilvántartási adatbázisból származik és az mindenben megegyezik az ingatlan-nyilvántartási adatbázisban elektronikus formában rögzített adatokkal, és napi frissítésű, hatályos adatokat tartalmaz. A fenti követelményeknek megfelelő E-hiteles okirat hitelesített dokumentum, és a 2001.évi XXXV.tv. szerint megfelel az írásba foglalás követelményeinek. Az E-hiteles okiraton elhelyezett időbélyegző tanúsítja, hogy az időbélyegzőben feltüntetett időpontban az E-hiteles okirat létezett, azt a Szolgáltató a feltüntetett időpontot megelőzően aláírta, tanúsítványával látta el és a feltüntetett időpont óta nem változott meg az abban rögzített elektronikus adat. Az E-hiteles okirat kizárólag az e-szignó programmal megtekintve bizonyító erejű. Kinyomtatva, papír formátumban nem minősül elektronikusan aláírt bizonyító erejű dokumentumnak, kizárólag on-line formában áll rendelkezésre, csak elektronikus formában rendelkezik bizonyító erővel. A menü pontjai közül csak azok jelennek meg, amelyekhez a bejelentkezett személynek jogosultsága van.
Szemle kérése estén csak az érvényes (élő) bejegyzések jelennek meg a tulajdoni lapon.
Lekérdezés helyrajzi szám szerint
Lekérdezés helyrajzi szám szerint Az adatszolgáltatást kérő adatainak megadása
Az űrlap első szakaszában az adatszolgáltatást kérő természetes vagy jogi személy adatait kell megadni. Ha azt szeretné, hogy a rendszer az igazolványának megfelelő adatait automatikusan beírja, kattintson az egérrel az űrlap törzsének (személyi adatok utáni részének) valamely mezőjébe. Ha más nevet akar megadni, akkor a kitöltést ezekkel az adatokkal kell kezdenie. Ügyeljen arra, hogy az űrlap adatait lehetőleg sorrendben (balról jobbra, fentről lefele) töltse ki, ugyanis így biztosított a dinamikus űrlapelemek (pl. választólisták) megfelelő működése. Ennek megfelelően kattintson a személyi adatok (vagy a törzs) első beviteli mezőjébe, és gépelje be a megfelelő adatot. Az egyes űrlapmezők között a TAB billentyűvel válthat, egyszeri megnyomására a villogó kurzor átugrik a következő mezőbe, az újonnan leütött karakterek itt jelennek meg. Ha a TAB megnyomása alatt a SHIFT gombot nyomva tartja, akkor az előző mezőbe ugorhat vissza. Az űrlap törzs kitöltése
A találatok maximális száma mező határozza meg, hogy a keresési feltételnek megfelelő ingatlanok közül legfeljebb hány darab jelenjen meg a találati listában. Alap esetben ez a mező 20-ra van állítva, ezt az értéket csökkentheti, vagy növelheti. Ha a találatok száma nagyobb a megadottnál, akkor a "Túl sok ingatlan felel meg a keresési feltételnek! Egy lekérdezéssel meghatározott számú ingatlan adatait lehet lekérdezni. A mostani lekérdezés ennél több ingatlant érintett. Szűkítse a keresési feltételt!" üzenet jelenik meg. A helység felirat alatti mezőbe írja be a helységnevet. Az ingatlan-nyilvántartást a megyei jogú városokban (Debrecen, Miskolc, Pécs, Szeged) kerületenként vezetik, ezért ezen esetekben a város neve mellet meg kell adni a kerület számát is (pl. Pécs i.ker.). A fekvés felirat alatti mezőben válassza ki a fekvés jellegét (belterület/külterület/zárkert). A helyrajzi szám intervallum mezőiben adja meg a keresett helyrajzi szám intervallum első és utolsó helyrajzi számát. Ilyenkor a keresés eredménye a megadott két helyrajzi szám között található ingatlanok listája lesz. Törekedjen a minél szűkebb intervallum megadására. Ha csak egy helyrajzi számot keres, akkor azt az intervallum kezdeteként adja meg (az első négy mezőben), és a kötőjel utáni mezőket hagyja üresen. Az első mezőbe a helyrajzi szám főszámát, a második mezőbe a helyrajzi szám alátörést a harmadik mezőbe az épületjelet a negyedik mezőbe pedig a lakásszámot írja be. A főszám, alátörés és a lakásszám - mint a neve is mutatja - csak számot tartalmazhat, míg az épületjel egy betű lehet.
Lekérdezés célja és/vagy ügyiratszám A kitöltést követően nyomja meg a "Kérelem folytatása" gombot. Mellette figyelmeztetés olvasható, mely szerint a gomb megnyomásával díjköteles szolgáltatást vesz igénybe, ezért a beírt adatokat gondosan ellenőrizni kell. A megrendelés díjait a lap alján lévő táblázat tartalmazza. Sikeres keresés befejeztével a következő lapon megjelenik egy táblázat, mely mindazokat az ingatlanokat tartalmazza, melyek megfelelnek a megadott keresési feltételnek. A táblázat első oszlopa a találat sorszámát tartalmazza, amely egyben hivatkozás az ingatlan tulajdoni lapjára.
A találati lista mellett jobb oldalon egy menü jelenik meg.
A sztornózás részletes leírása itt olvasható.
A menü alatti táblázat mutatja, hogy mennyibe került az űrlapba írt adatok ellenőrzése, az ingatlanok kikeresése. Alatta a tulajdoni lap lekérése esetén fizetendő továbbí díjak olvashatóak, amiket akkor kell megfizetni, ha a keresett ingatlan sorszámára egyet kattintva megtekinti az ingatlan tulajdoni lapját. Az elektronikusan aláírt tulajdoni lap megtekintése, nyomtatása, mentése Ha a találati listában egyet rákattint valamelyik sorszámra, azzal megerősíti szándékát és elfogadja a kiszabott díjakat. Megjelenik a Letöltés folyamatban tájékoztató szöveg. Az elektronikusan aláírt tulajdoni lap előállítása után a Kérem várjon! A tulajdoni lap külön ablakban jelenik meg. szöveg olvasható. A tulajdoni lap megtekintéséhez kattintson duplán a Tulajdoni lap dokumentumon. Ekkor az Acrobat Reader programban megjelenik a tulajdoni lap.
A tulajdoni lap nyomtatásához kattintson a Fájl menün belül a Nyomtatás menüpontra. Majd nyomtassa ki a tulajdoni lapot.
Ha a tulajdoni lapot el szeretné menteni kattintson a Fájl menüben a Másolat mentése menüpontra.
Adja meg a mentés helyét, illetve a Fájlnév mezőben az elmentendő dokumentum nevét. Majd kattintson a Mentés feliratú gombra.
Miután kinyomtatta, vagy elmentette a tulajdoni lapot zárja be a tulajdoni lapot megjelenítő Acrobat Reader program ablakát. Sztornózás, keresési feltétel módosítása
A böngészőben az ablakban jobb oldalon egy menü jelenik meg.
A sztornózás részletes leírása itt olvasható.
A menü alatti táblázat mutatja, hogy mennyibe került eddig a keresés illetve a tulajdoni lap lekérése.
Lekérdezés ingatlan cím szerint Az adatszolgáltatást kérő adatainak megadása
Az űrlap első szakaszában az adatszolgáltatást kérő természetes vagy jogi személy adatait kell megadni. Ha azt szeretné, hogy a rendszer az igazolványának megfelelő adatait automatikusan beírja, kattintson az egérrel az űrlap törzsének (személyi adatok utáni részének) valamely mezőjébe. Ha más nevet akar megadni, akkor a kitöltést ezekkel az adatokkal kell kezdenie. Ügyeljen arra, hogy az űrlap adatait lehetőleg sorrendben (balról jobbra, fentről lefele) töltse ki, ugyanis így biztosított a dinamikus űrlapelemek (pl. választólisták) megfelelő működése. Ennek megfelelően kattintson a személyi adatok (vagy a törzs) első beviteli mezőjébe, és gépelje be a megfelelő adatot. Az egyes űrlapmezők között a TAB billentyűvel válthat, egyszeri megnyomására a villogó kurzor átugrik a következő mezőbe, az újonnan leütött karakterek itt jelennek meg. Ha a TAB megnyomása alatt a SHIFT gombot nyomva tartja, akkor az előző mezőbe ugorhat vissza. Az űrlap törzs kitöltése Az űrlapon piros színnel jelölt mezőket kötelező kitölteni.
A találatok maximális száma mező határozza meg, hogy a keresési feltételnek megfelelő ingatlanok közül legfeljebb hány darab jelenjen meg a találati listában. Alap esetben ez a mező 20-ra van állítva, ezt az értéket módosíthatja, korlátozhatja, vagy növelheti. Ha a találatok száma nagyobb a megadottnál, akkor a "Túl sok ingatlan felel meg a keresési feltételnek! Egy lekérdezéssel meghatározott számú ingatlan adatait lehet lekérdezni. A mostani lekérdezés ennél több ingatlant érintett. Szűkítse a keresési feltételt!" üzenet jelenik meg. A helység felirat alatti mezőben meg kell adnia a helységnevet. Az ingatlan-nyilvántartást a megyei jogú városokban (Debrecen, Miskolc, Pécs, Szeged) kerületenként vezetik, ezért ezen esetekben a város neve mellet meg kell adni a kerület számát is (pl. Pécs i.ker.). Ezután megadhatja a helység postai rányítószámát (ez nem kötelező).
Választania kell, hogy az ingatlant tagolt (részletes adatok,
utca, belterület neve, házszám, stb.), vagy speciális (valamilyen oknál fogva nem tagolható) cím
alapján keresi. A speciális címet olyan esetekben használják, amikor valamilyen okból a címet
(pl. külföldi cím, postai címmel nem rendelkező ingatlan) nem lehet tagolt címként felvenni.
Ez a cím forma tulajdonképpen egy tetszőleges karaktersorozat.
Tagolt cím esetén:
Utcanév esetén használhatóak helyettesítő karakterek (egy karakter helyett: _, több karakter helyett: %). Használatukat a következő táblázatok mutatják.
Lekérdezés célja és/vagy ügyiratszám A kitöltést követően nyomja meg a "Kérelem folytatása" gombot. Mellette figyelmeztetés olvasható, mely szerint a gomb megnyomásával díjköteles szolgáltatást vesz igénybe, ezért a beírt adatokat gondosan ellenőrizni kell. A megrendelés díjait a lap alján lévő táblázat tartalmazza. Sikeres keresés befejeztével a következő lapon megjelenik egy táblázat, mely mindazokat az ingatlanokat tartalmazza, melyek megfelelnek a megadott keresési feltételnek. A táblázat első oszlopa a találat sorszámát tartalmazza, amely egyben hivatkozás az ingatlan tulajdoni lapjára.
A találati lista mellett jobb oldalon egy menü jelenik meg.
A sztornózás részletes leírása itt olvasható.
A menü alatti táblázat mutatja, hogy mennyibe került az űrlapba írt adatok ellenőrzése, az ingatlanok kikeresése. Alatta a tulajdoni lap lekérése esetén fizetendő továbbí díjak olvashatóak, amiket akkor kell megfizetni, ha a keresett ingatlan sorszámára egyet kattintva megtekinti az ingatlan tulajdoni lapját. Az elektronikusan aláírt tulajdoni lap megtekintése, nyomtatása, mentése Ha a találati listában egyet rákattint valamelyik sorszámra, azzal megerősíti szándékát és elfogadja a kiszabott díjakat. Megjelenik a Letöltés folyamatban tájékoztató szöveg. Az elektronikusan aláírt tulajdoni lap előállítása után a Kérem várjon! A tulajdoni lap külön ablakban jelenik meg. szöveg olvasható. A tulajdoni lap megtekintéséhez kattintson duplán a Tulajdoni lap dokumentumon. Ekkor az Acrobat Reader programban megjelenik a tulajdoni lap.
A tulajdoni lap nyomtatásához kattintson a Fájl menün belül a Nyomtatás menüpontra. Majd nyomtassa ki a tulajdoni lapot.
Ha a tulajdoni lapot el szeretné menteni kattintson a Fájl menüben a Másolat mentése menüpontra.
Adja meg a mentés helyét, illetve a Fájlnév mezőben az elmentendő dokumentum nevét. Majd kattintson a Mentés feliratú gombra.
Miután kinyomtatta, vagy elmentette a tulajdoni lapot zárja be a tulajdoni lapot megjelenítő Acrobat Reader program ablakát. Sztornózás, keresési feltétel módosítása
A böngészőben az ablakban jobb oldalon egy menü jelenik meg.
A sztornózás részletes leírása itt olvasható.
A menü alatti táblázat mutatja, hogy mennyibe került eddig a keresés illetve a tulajdoni lap lekérése.
Keresés tulajdonos adatai szerint Tájékoztatás a névszerinti keresés során alkalmazott joker karakterek használatához
Az adatszolgáltatást kérő adatainak megadása
Az űrlap első szakaszában az adatszolgáltatást kérő természetes vagy jogi személy adatait kell megadni. Ha azt szeretné, hogy a rendszer az igazolványának megfelelő adatait automatikusan beírja, kattintson az egérrel az űrlap törzsének (személyi adatok utáni részének) valamely mezőjébe. Ha más nevet akar megadni, akkor a kitöltést ezekkel az adatokkal kell kezdenie. Ügyeljen arra, hogy az űrlap adatait lehetőleg sorrendben (balról jobbra, fentről lefele) töltse ki, ugyanis így biztosított a dinamikus űrlapelemek (pl. választólisták) megfelelő működése. Ennek megfelelően kattintson a személyi adatok (vagy a törzs) első beviteli mezőjébe, és gépelje be a megfelelő adatot. Az egyes űrlapmezők között a TAB billentyűvel válthat, egyszeri megnyomására a villogó kurzor átugrik a következő mezőbe, az újonnan leütött karakterek itt jelennek meg. Ha a TAB megnyomása alatt a SHIFT gombot nyomva tartja, akkor az előző mezőbe ugorhat vissza. Az űrlap törzs kitöltése
Az űrlapon piros színnel jelölt mezőket kötelező kitölteni. A találatok maximális száma mező határozza meg, hogy a keresési feltételnek megfelelő ingatlanok közül legfeljebb hány darab jelenjen meg a találati listában. Alap esetben ez a mező 20-ra van állítva, ezt az értéket csökkentheti vagy növelheti. Ha a találatok száma nagyobb a megadottnál, akkor a "Túl sok ingatlan felel meg a keresési feltételnek! Egy lekérdezéssel meghatározott számú ingatlan adatait lehet lekérdezni. A mostani lekérdezés ennél több ingatlant érintett. Szűkítse a keresési feltételt!" üzenet jelenik meg. A legördülő listából válassza ki a földhivatalt vagy a település mezőben adja meg a helységnevet. Az ingatlan-nyilvántartást a megyei jogú városokban (Debrecen, Miskolc, Pécs, Szeged) kerületenként vezetik, ezért ezen esetekben a város neve mellet meg kell adni a kerület számát is (pl. Pécs i.ker.). Választania kell, hogy természetes vagy jogi személy kíván keresni. Az űrlapnak csak a megfelelő részeit kell értelemszerűen kitölteni.
Természetes személy esetén:
Használhatóak helyettesítő karakterek (egy karakter helyett: _, több karakter helyett: %).
A név szerinti keresés esetében - amennyiben az adatok megadása után nem található a keresett személy - célszerű csak a "Vezetéknév" illetve "Utónév1" mezőket kitölteni, majd a megjelenő találati listában a cím illetve születési dátum alapján beazonosítani a keresett személyt.
Abban az esetben, ha a névnél csak az első pár karaktert adja meg (minimum kettőt) és utána egy "%" jelet (százalékjel) tesz a rendszer a százalékjel helyén és utána lévő összes lehetséges variációval keresi a nevet. Például ha az "Utónév1" mezőben a megadott adat "Már%", akkor a rendszer megjeleníti a Mária, Márton, Márta utónevű személyeket is. Ügyelni kell azokra a hibákra is, amelyek az adatok felvétele során elgépelésből vagy az adatok rossz tagolásából adódhattak. Célszerű a "j" illetve "ly" betűt tartalmazó nevek esetében mindkét variációt megpróbálni.
Férjezett név vagy több utónévvel rendelkező személyek esetén az "Utónév1" mezőben a vezetéknéven kívül az összes névvel célszerű kipróbálni a keresést, mivel lehetséges, hogy egy mezőben több név is rögzítésre került.
Illetve ugyanezek beírhatók csak az első két karakter és a '%' karakter használatával is:
Felhívjuk figyelmét, hogy százalékjeles keresés esetén, ha csak az első két betű kerül megadásra, az jelentősen megnöveli a keresés idejét, így az első három karakter megadása javasolt. Amennyiben sok találatot jelenít meg a rendszer, akkor célszerű a megjelenített találati listában a keresett személy születési idejére vagy anyja nevére keresni, Mozilla Firefox vagy Internet Explorer böngésző esetén a "Szerkesztés -> Keresés" menüpontot vagy a CTRL + F billentyűkombinációt használva. A földhivatalokban jogi személyek esetében jellemzően minden betűt nagybetűvel rögzítenek, így a keresés során célszerű így is megadni a keresett jogi személy nevét, illetve előfordulhat, hogy a név elején és végén idézőjel szerepel. Pl. a Földmérési és Távérzékelési Intézet keresése esetén az alábbi megadási módok ajánlottak (a találatok bővítése miatt az első szó után százalékjellel megadva):
Díjmentesség
Pályázati azonosító
Lekérdezés célja és/vagy ügyiratszám A kitöltést követően nyomja meg a "Kérelem folytatása" gombot. Mellette figyelmeztetés olvasható, mely szerint a gomb megnyomásával díjköteles szolgáltatást vesz igénybe, ezért a beírt adatokat gondosan ellenőrizni kell. A megrendelés díjait a lap alján lévő táblázat tartalmazza. Sikeres keresés befejeztével a következő lapon megjelenik egy táblázat, mely mindazokat az ingatlanokat tartalmazza, melyek megfelelnek a megadott keresési feltételnek. A táblázat első oszlopa a találat sorszámát tartalmazza, amely egyben hivatkozás az ingatlan tulajdoni lapjára.
A találati lista mellett jobb oldalon egy menü jelenik meg.
A sztornózás részletes leírása itt olvasható.
Ha a találati listában egyet rákattint valamelyik ingatlan sorszámára, azzal megerősíti szándékát
és elfogadja a kiszabott díjakat.
Az ablakban jobb oldalon egy menü jelenik meg.
A sztornózás részletes leírása itt olvasható.
A jobb oldalon egy menü jelenik meg.
A sztornózás részletes leírása itt olvasható.
Keresés jogosult adatai szerint
A jogosult adatai szerinti keresés esetében hasonlóan kell eljárni, mint az előbb, ezért ezt külön nem részletezzük. Keresés tulajdonos,
illetve jogosult adatai szerint
Ez a funkció abban különbözik az előző kettőtől, hogy itt egyszerre kereshetünk a tulajdonos és a jogosult adatai között. Az űrlap, valamint a táblázatok felépítése megegyezik a korábban tárgyaltakkal.
Országos keresés tulajdonos adatai szerint Tájékoztatás a névszerinti keresés során alkalmazott joker karakterek használatához
Az adatszolgáltatást kérő adatainak megadása
Az űrlap első szakaszában az adatszolgáltatást kérő természetes vagy jogi személy adatait kell megadni. Ha azt szeretné, hogy a rendszer az igazolványának megfelelő adatait automatikusan beírja, kattintson az egérrel az űrlap törzsének (személyi adatok utáni részének) valamely mezőjébe. Ha más nevet akar megadni, akkor a kitöltést ezekkel az adatokkal kell kezdenie. Ügyeljen arra, hogy az űrlap adatait lehetőleg sorrendben (balról jobbra, fentről lefele) töltse ki, ugyanis így biztosított a dinamikus űrlapelemek (pl. választólisták) megfelelő működése. Ennek megfelelően kattintson a személyi adatok (vagy a törzs) első beviteli mezőjébe, és gépelje be a megfelelő adatot. Az egyes űrlapmezők között a TAB billentyűvel válthat, egyszeri megnyomására a villogó kurzor átugrik a következő mezőbe, az újonnan leütött karakterek itt jelennek meg. Ha a TAB megnyomása alatt a SHIFT gombot nyomva tartja, akkor az előző mezőbe ugorhat vissza. Az űrlap törzs kitöltése Az űrlapon piros színnel jelölt mezőket kötelező kitölteni.
A találatok maximális száma mező határozza meg, hogy a keresési feltételnek megfelelő ingatlanok közül legfeljebb hány darab jelenjen meg a találati listában. Alap esetben ez a mező 20-ra van állítva (ami azt jelenti, hogy földhivatalonként maximum 20 találat fog megjelenni), ezt az értéket csökkentheti vagy növelheti. Ha a találatok száma nagyobb a megadottnál, akkor a "Túl sok ingatlan felel meg a keresési feltételnek! Egy lekérdezéssel meghatározott számú ingatlan adatait lehet lekérdezni. A mostani lekérdezés ennél több ingatlant érintett. Szűkítse a keresési feltételt!" üzenet jelenik meg. Választania kell, hogy természetes vagy jogi személy kíván keresni. Az űrlapnak csak a megfelelő részeit kell értelemszerűen kitölteni.
Természetes személy esetén:
Használhatóak helyettesítő karakterek (egy karakter helyett: _, több karakter helyett: %).
A név szerinti keresés esetében - amennyiben az adatok megadása után nem található a keresett személy - célszerű csak a "Vezetéknév" illetve "Utónév1" mezőket kitölteni, majd a megjelenő találati listában a cím illetve születési dátum alapján beazonosítani a keresett személyt.
Abban az esetben, ha a névnél csak az első pár karaktert adja meg (minimum kettőt) és utána egy "%" jelet (százalékjel) tesz a rendszer a százalékjel helyén és utána lévő összes lehetséges variációval keresi a nevet. Például ha az "Utónév1" mezőben a megadott adat "Már%", akkor a rendszer megjeleníti a Mária, Márton, Márta utónevű személyeket is. Ügyelni kell azokra a hibákra is, amelyek az adatok felvétele során elgépelésből vagy az adatok rossz tagolásából adódhattak. Célszerű a "j" illetve "ly" betűt tartalmazó nevek esetében mindkét variációt megpróbálni.
Férjezett név vagy több utónévvel rendelkező személyek esetén az "Utónév1" mezőben a vezetéknéven kívül az összes névvel célszerű kipróbálni a keresést, mivel lehetséges, hogy egy mezőben több név is rögzítésre került.
Illetve ugyanezek beírhatók csak az első két karakter és a '%' karakter használatával is:
Felhívjuk figyelmét, hogy százalékjeles keresés esetén, ha csak az első két betű kerül megadásra, az jelentősen megnöveli a keresés idejét, így az első három karakter megadása javasolt. Amennyiben sok találatot jelenít meg a rendszer, akkor célszerű a megjelenített találati listában a keresett személy születési idejére vagy anyja nevére keresni, Mozilla Firefox vagy Internet Explorer böngésző esetén a "Szerkesztés -> Keresés" menüpontot vagy a CTRL + F billentyűkombinációt használva. A földhivatalokban jogi személyek esetében jellemzően minden betűt nagybetűvel rögzítenek, így a keresés során célszerű így is megadni a keresett jogi személy nevét, illetve előfordulhat, hogy a név elején és végén idézőjel szerepel. Pl. a Földmérési és Távérzékelési Intézet keresése esetén az alábbi megadási módok ajánlottak (a találatok bővítése miatt az első szó után százalékjellel megadva):
Lekérdezés célja és/vagy ügyiratszám A kitöltést követően nyomja meg a "Kérelem folytatása" gombot. Mellette figyelmeztetés olvasható, mely szerint a gomb megnyomásával díjköteles szolgáltatást vesz igénybe, ezért a beírt adatokat gondosan ellenőrizni kell. A megrendelés díjait a lap alján lévő táblázat tartalmazza. A Kérelem folytatása gomb megnyomása után megkezdődik a keresés a földhivatalokban. A képrenyőn a Keresés folyamatban! szöveg olvasható. A szöveg alatt mindig annak a földhivatalnak a neve jelenik meg ahol a keresés éppen történik.
Sikeres keresés befejeztével a következő lapon megjelenik egy táblázat, mely mindazokat az ingatlanokat tartalmazza, melyek megfelelnek a megadott keresési feltételnek. A táblázat első oszlopa a találat sorszámát tartalmazza, amely egyben hivatkozás az ingatlan tulajdoni lapjára.
A találati lista alatt a keresési hibák olvashatók: Mely földhivatalokat nem sikerült elérni a keresés során.
Mely földhivatalok esetében volt a megadott maximális találati számnál több találat.
A találati lista mellett jobb oldalon egy menü jelenik meg.
A menü alatti táblázat mutatja, hogy mennyibe került az űrlapba írt adatok ellenőrzése, az ingatlanok kikeresése. Alatta a tulajdoni lap lekérése esetén fizetendő továbbí díjak olvashatóak, amiket akkor kell megfizetni, ha a keresett ingatlan sorszámára egyet kattintva megtekinti az ingatlan tulajdoni lapját. Az elektronikusan aláírt tulajdoni lap megtekintése, nyomtatása, mentése Ha a találati listában egyet rákattint valamelyik sorszámra, azzal megerősíti szándékát és elfogadja a kiszabott díjakat. Megjelenik a Letöltés folyamatban tájékoztató szöveg. Az elektronikusan aláírt tulajdoni lap előállítása után a Kérem várjon! A tulajdoni lap külön ablakban jelenik meg. szöveg olvasható. Ezután a böngésző program egy ablakot jelenít meg, melyben választhat, hogy a fájlt megnyitja, vagy elmenti. A tulajdoni lap megtekintéséhez kattintson duplán a Tulajdoni lap dokumentumon. Ekkor az Acrobat Reader programban megjelenik a tulajdoni lap.
A tulajdoni lap nyomtatásához kattintson a Fájl menün belül a Nyomtatás menüpontra. Majd nyomtassa ki a tulajdoni lapot.
Ha a tulajdoni lapot el szeretné menteni kattintson a Fájl menüben a Másolat mentése menüpontra.
Adja meg a mentés helyét, illetve a Fájlnév mezőben az elmentendő dokumentum nevét. Majd kattintson a Mentés feliratú gombra.
Miután kinyomtatta, vagy elmentette a tulajdoni lapot zárja be a tulajdoni lapot megjelenítő Acrobat Reader program ablakát. Sztornózás, keresési feltétel módosítása
A böngészőben az ablakban jobb oldalon egy menü jelenik meg.
A sztornózás részletes leírása itt olvasható.
A menü alatti táblázat mutatja, hogy mennyibe került eddig a keresés illetve a tulajdoni lap lekérése.
Keresés jogosult adatai szerint országosan
A keresés menete megegyezik a tulajdonos adatai szerinti keresésnél leírtakkal, ezért ezt külön nem részletezzük.
Keresés tulajdonos, illetve jogosult adatai szerint országosan
Ez a funkció abban különbözik az előző kettőtől, hogy itt egyszerre kereshetünk a tulajdonos és a jogosult adatai között. Az űrlap, valamint a táblázatok felépítése megegyezik a korábban tárgyaltakkal.
![]() |